Skip to main content

CrossFit to marka fitness, która zyskała popularność w ciągu ostatniej dekady i stała się jednym z najskuteczniejszych sposobów budowania siły, wytrzymałości i szybkości. Treningi CrossFit łączą różne rodzaje ćwiczeń w trening o wysokiej intensywności. Klasa CrossFit będzie się zmieniać co minutę, więc nigdy się nie znudzi lub nie osiągnie plateau, jak w przypadku niektórych innych programów ćwiczeń. Crossfit może być wykonywany prawie wszędzie w dowolnym czasie, wszystko czego potrzebujesz to trochę miejsca i jesteś dobry, aby przejść.

Istnieje również wiele różnych sposobów, w jaki możesz uprawiać CrossFit – czy to dołączając do ustalonej siłowni, która oferuje ten rodzaj treningu, czy też zakładając własną domową siłownię, dzięki czemu możesz ćwiczyć, kiedy tylko Ci to odpowiada.

Co to jest CrossFit?

CrossFit to program fitness, który składa się z wielu ćwiczeń o wysokiej intensywności, które są wykonywane w krótkich odstępach czasu. CrossFit eksplodował popularnością i stał się głównym nurtem jako intensywny program treningowy, który może radykalnie zmienić skład ciała i stan zdrowia każdego. Treningi zwykle trwają od 1 do 2 godzin i łączą ćwiczenia aerobowe i podnoszenie ciężarów w różnych kombinacjach interwałów, ćwiczeń umiejętności i ogólnego treningu fizycznego.

Treningi CrossFit są zwykle intensywne i koncentrują się na treningu interwałowym o wysokiej intensywności. Ten rodzaj treningu ma na celu poprawę wydolności tlenowej, siły mięśniowej i wytrzymałości. Treningi są często wykonywane w formacie obwodów o wysokiej intensywności, z kilkoma lub zerowymi przerwami między ćwiczeniami (okresy odpoczynku zwykle trwają krócej niż 90 sekund).

Dlaczego ludzie ćwiczą CrossFit?: Korzyści z ćwiczeń

CrossFit zapewnia swoim uczestnikom wiele korzyści. Na przykład rozwija siłę i wytrzymałość, poprawia kompozycję ciała i zwinność. Ćwiczenia mają również charakter funkcjonalny, co oznacza, że pomagają rozwijać umiejętności, które można wykorzystać również poza siłownią. Istnieje pięć szerokich obszarów, w których efekty ćwiczeń mogą przyczynić się do naszego dobrego samopoczucia:

  • Pracę układu krążenia,
  • Zdrowa sylwetka,
  • Wydajność ćwiczeń,
  • Adaptacja metaboliczna
  • Zdrowie psychiczne.
Body-build

Leave a Reply